Historia

Jak powstał Paintball-sprzęt do paintballa/speedballa pojawił się w  USA już w latach 50. XX w. i był wykorzystywany przez służby leśne do znaczenia drzew z odległości, jak równiez do znaczenia bydła. Dopiero w maju 1981 r. trzej przyjaciele z Hampshire: Bob Gurnsey, Hayes Noel, Charles Gaines wpadli na pomysł bezkrwawej rozgrywki, wykorzystując markery służące do znakowania bydła w celach rozrywkowych. 27 czerwca 1981 r. rozegrao pierwszą grę: 12 zawodników zabawiło sie w capture the flag. Zwycięzca nie oddał ani jednego strzału.

Paintball-gra polega na jak najdokładniejszym odzwierciedleniem pola walki. Gracze ubierają się w specjalne kamuflujące mundury, robią wszystko aby nie być widocznym dla przeciwnika , zlewać się z otoczeniem i dzięki temu działać z zaskoczenia. Gry leśne to nic innego jak gry scenariuszowe, na większa lub miejszą skalę (nawet ok.500 graczy) Gry leśne (scenariuszowe) trwają kilka godzin a nawet kilka dni. Zawodnicy w zależności od misji dzieleni są na poszczególne oddziały którym przydzielane są odpowiednie zadania. Każda strona konfliktu ma swoich dowódców, zwiadowcó, czy też medyków.

Speedball- jest sportową odmianą paintballa, w przeciwieństwie do jego leśnej, militarnej wersji – woodsbala, speedball bardziej przypomina bardziej przypomina zawody sportowe niż pseudomilitarną potyczkę. Rozgrywka odbywa się na specjalnie przygotowanym boisku30x50m, na którym są porozstawiane dmuchane przeszkody tak zwane balony. Zawodnicy dzielą się na mało liczne drużyny zazwyczaj 3-5 osób, dwie drużyny stają na przeciwnych końcach boiskach i na dany sygnał rozpoczyna się mecz, której celem jest wyeliminowanie zawodników przeciwnej drużyny w jak najkrótszym czasie. Poprzez wyeliminowanie rozumie się trafienie gracza lub jego markera kulką z farbą tak, aby ta rozbiła się na nim. Zawodnicy danej drużyny są ubrani w jednakowe, stroje o jaskrawych kolorach, ułatwia to rozpoznanie swoich zawodników na polu gry. Gra toczy się bardzo dynamicznie, zawodnicy często zmieniają swoje pozycję by zmylić przeciwników. Wszyscy gracze korzystaja z elektro-pneumatycznych markerów cechujących się dużą szybkostrzelnością, przez co dosłownie zasypują przeciwników gradem kul, a ci z kolei nie zostają im dłużni. Wszystko to sprawia, że speedball ciężko porównać do czegokolwiek innego nawet do gry, z której się wywodzi – paintballa.

Rok 2009r. Założenie teamu. Pierwsze farbowanie było grając w paintball leśny. Dzięki dużej fascynacji tym sportem postanowiliśmy iść krok dalej. Rozpoczęły się długie treningi i opracowywanie strategii mające na celu osiągnąć poziom, który pozwolił nam startować w profesjonalnych zawodach ogólnopolskich.

Rok 2010r. Duże zmiany – nowe twarze powiększona  kadra w drużynie , pierwsze turnieje oraz sukcesy na arenie ogólnopolskiej . Organizacja turniejów w naszym rodzinnym mieście i trening reballowy.

Rok 2011r. Jeszcze większe zmiany ilość rozegranych turniejów mówi samo za siebie , nowi członkowie drużyny ciężki trening owocuje następnymi trofeami w polskiej lidze. Zawodnicy NexXTeaM otwierają Reball Club Center jest to jedyna hala do treningów oraz sparingów  w województwie podlaskim.

Rok 2012r. Szlifowanie techniki oraz  taktyki pod okiem trenera , przygotowanie do sezonu Polskiej Ligi Paintballowej i Narodowej Ligi Paintballowej 3 2012r. Rozegranie 12 turniejów po całej Polsce , 8x  stajemy na podium 3x dostajemy nagrodę MVP. Od października prowadzimy akademie młodego speedbalowca oraz sami przygotowujemy się do nowego sezonu 2013.

Rok 2013r. Zdobycie Mistrza Polski PLP III Liga!!! Rozegranie 7 turniejów, 6x stajemy na podium. Otrzymujemy 3x nagrody MVP. Przygotowanie hali reballowej do treningów oraz dopinanie tematów sponsorskich 2014.

Rok 2014r. Sezon kończymy na 6 miejscu w pierwszej lidze i dwa razy stawaliśmy na podium lidze Wielkopolska Liga Cup oraz Litewska Liga Paintballowa. Zasilenie Kadry U-19 zawodnikiem Robert Ciborowski.


Rok 2015r.
Zdobywamy Mistrza Ligi – Central European Paintball League i Mitrza Polski – Paintball Liga 3 oraz zajmujemy niestety 4 miejsce w Polskiej Lidze Paintballowej.
Dodatkowo zawodniczka Ewa Gwardiak zasila kadrę narodową kobiet i wywalcza 4 miejsce na Mistrzostwach Europy w Niemczech. Pod koniec roku zakładamy Stowarzyszenie Sportowe NEXXTEAM.

Rok 2016r. Rozegranie wszystkich turniejów PLP w dwóch składach. Dodatkowo bierzemy udział w nowo powstałej lidze ProShar Cup, na koniec sezonu zajmujemy I miejsce ekzegwo z zespołem GHOST Podhale. Gościnnie wyjechaliśmy na turniej do Berlina CPS, zdobyliśmy dużo doświadczenia które przełoży się na wyniki w nowym sezonie.

Rok 2017r.
Mała rotacja w zespole, sezon rozegrany w dwóch składach. Drugi skład wygrywa pierwszy turniej w III lidze, gdzie później utrzymuje się na koniec sezonu w II Lidze. Natomiast pierwszy skład na ostatnim Evencie PLP zdobywa III Miejsce w PLP Uniejów.

Rok 2018r.
Do składu dochodzą nowe osoby gdzie rozgrywamy dodatkowo Puchar Warszawy oraz Osmola Cup, mocno rotujemy składami i 6 x stajemy na podium w sezonie.

Rok 2019r.
Tym razem jeden skład gra w PLP, na każdym turnieju melduje się na podium. Reszta zawodników rozgrywa Puchar Warszawy aż na cztery składy, również 4 x stają na podium. Wracamy do treningów, na nowej hali treningowej w Białymstoku.

Rok 2020r. Trening trening i jeszcze raz trening. Przygotowanie zespołu do gry w pierwszej lidze, założenie turniejowe rozegranie 11 eventów w Polsce i Europie.
Zbudowanie bazy treningowej i sparingowej dla kadry narodowej oraz zespolu NexXTeaM. Prowadzenie treningów dla najmłodszych aby rozszerzyć kadrę NexXTeaM Zambrów!

Purchase our drugs from canadian pharmacy our licenesed store. Patients in the canada pharmacy }])$ Purchase drugs online and compare prices.